פינוי אסבסט

לקבלת הצעת מחיר, התקשר/י כעת 072-392-8998 או מלא/י את פרטיך ואצור איתך קשר בהקדם:

פינוי ופרוק פסולת אסבסט

אסבסט הינו חומר אשר בעבר עשו בו שימוש רב לבנייה. השימוש באסבסט הצטמצם עם הזמן כיוון שהאסבסט עלול לגרום לבעיות בריאותיות בעת חשיפה ממושכת לסיבי אסבסט. המשרד לאיכות הסביבה ממליץ לפרק ולפנות מבנים או מוצרים המכילים אסבסט צמנט פגומים וכן לפנות ריכוזי פסולת של אסבסט.

 

מהו אסבסט צמנט?

אסבסט צמנט הוא תערובת של מלט, מים ואסבסט. אסבסט צמנט הינו חומר קשיח ואינו מתפורר במגע יד. ישנם מוצרי בנייה רבים הבנויים מאסבסט צמנט: לוחות אסבסט שטוחים, לוחות אסבסט גליים, מרזבים מאסבסט, צינורות מים מאסבסט, צינורות אסבסט לביוב, רעפי אסבסט, מרזבים מאסבסט, מכלי מים מאסבסט ואף מוצרים ביתיים כגון עדנייות לפרחים מאסבסט צמנט.

 

מדוע אסבסט מסוכן?

אסבסט הינו חומר המכיל סיבים מיקרוסקופיים, אשר אם הם משוחררים לאוויר הם עלולים לגרום לבעיות בריאות. לפיכך, לא כל מבנה או מוצר המכיל אסבסט מסוכן: רק מוצר אסבסט פגום עלול לשחרר סיבי אסבסט לאוויר. לדוגמא: גג אסבסט תקין, שאינו שבור או סדוק, לא חייב בפרוק ופינוי, אך יש לתחזק אותו באופן קבוע ולשמור עליו שלא ינזק.

אז מה עושים?

מפנים. רצוי ואף מומלץ. למה לקחת סיכון. ניתן לשמר את גג האסבסט או מוצרי אסבסט צמנט אחרים על ידי צביעת האסבסט בצבע אמיד בתנאי מזג האויר המכיל דבק. אין לשפשף או לשייף אסבסט, אסור לנסר אסבסט או לשבור לוחות אסבסט פן ישתחררו סיבי האסבסט לאויר. מומלץ להחליף גגות אסבסט בגגות רעפים.

 

אשר מקצוען בפינוי פסולת אסבסט

לאשר רישיון ממשרד לאיכות הסביבה כקבלן לפירוק ופינוי אסבסט, גגות אסבסט או כל פסולת אסבסט אחרת. עדיף למהר ולא להצטער, פנו לאשר עוד היום והיפתרו מפסולת האסבסט המזיקה. יש להתייעץ עם מפקח או מומחה לאסבסט.

אזורי שירות פינוי אסבסט

אשר גיגי מספק שירות של פינוי אסבסט באזור הצפון: בחיפה, בקריות, בקריית אתא, קרית ביאליק, קריית חיים, בעכו, בנהריה, בזכרון יעקב, בבנימינה, בעתלית, בכרמיאל, בקריית שמואל, במגדל העמק, ביקנעם, בקרית מוצקין, בפרדס חנה, בחדרה, בטירת הכרמל, בקרית ים, קריית שמואל, בקריית טבעון, ברכסים. ניתן ליצור קשר בטל' 072-392-8998